İkinci el ve sıfır paletler için fiyat teklifi alın
İhtiyacınıza özel palet ve sandıklar için firmamıza bilgilerinizi gönderin, en kısa sürede fiyat teklifini alın

İkinci El Palet Kullanım Alanları

Tüm ahşap sandık ve palet ihtiyaçlarınız için bizi arayın. (212) 435 00 57 veya (532) 433 62 53

Palet çeşitleri

Özellikle lojistik ve nakliye alanında en çok tercih edilen ürünlerden birisi de paletlerdir. Nakliye sektöründe iş gücünden kazanmak için paletlerin tercih edilmesi aynı zamanda zamandan da büyük bir kazanç sağlamasıdır. Palet çeşitleri kullanılacakları alanlara göre farklılık gösterebilmektedir. Paletler yalnız taşımacılık sektöründe değil depolama alanlarından yerden de kazanç sağlamak için daha düzenli istif yapmak amacı ile tercih edilmektedir. Eğer palet kullanımına ihtiyacınız var ise ikinci el palet çeşitlerinden yana tercihinizi kullanarak daha tasarruflu seçimler yapabilirsiniz.

İkinci el palet nedir?

Gereken her türlü ürün, eşya yada malzemenin kolay taşınmasını sağlayan genellikle ahşap, plastik, tahta ve demir gibi dayanıklı malzemelerden üretilen taşıma tavaları paletleri ortaya çıkartırken. Kullanım sonrası ortaya çıkan hasarları, tamir edilerek, yarı yarıya, indirimli fiyatlarla tekrar satışa sunulan paletlere ise ikinci el palet denilmektedir.

Palet çeşitleri  Nelerdir?

Ahşap palet: piyasada en çok bulunan ve sağlamlığı ile de çok tercih edilen palet çeşitlerinden birisidir. Uzun ömürlü bir kullanım sunmasının yanı sıra yapımında kullanılan malzemenin de ahşap olması bir çok firma tarafından sağlıklı bir yapıya sahip olduğu için de tercih edilmektedir. Hemen her sektörde kullanılabilmektedir. Ahşap paletlerin en çok tercih edilmesindeki sebeplerden birisi de oldukça ekonomik olmasıdır. Ebat olarak da belirli bir standartta olması depolama ve taşıma alanlarında özellikle tercih edilmesindeki nedenlerden birisidir. Ahşap geri dönüşüm kapsamında yeniden kullanılabilme ve çözünebilme özelliğine sahip olduğu için de doğa dostu bir özelliğe sahiptir.

Sunta palet: tamamı suntadan yapılan paletler ahşap paletlere oranla hemen hemen aynı oranda tercih edilen palet çeşitlerindendir. Özellikle depolama alanı için kullanımda en çok sunta paletlerin tercih dilmesindeki en önemli nedenlerden birisi de depolamada hacim olarak büyük bir yer kazancı sunmasıdır. Yine sunta paletin tercih edilmesindeki en önemli nedenlerden birisi de ahşap paletlere nazaran çivi ya da farklı bir delici veya zarar verebilecek bir bağlantı yerine sahip olmamasıdır. Bu da taşınacak veya depolanacak olan malzemenin veya ürünün zarar görmemesini büyük ölçüde sağlamaktadır.

Plastik paletler: kullanım ömrü açısından oldukça uzun bir ömre sahip olan plastik paletler yine hemen her sektörde kullanılmaktadır. Plastik paletler ahşap ve sunta paletlere göre biraz daha pahalı bir fiyat aralığına sahip olsalar da kullanım ömrü açısından oldukça uzun ömre sahiptirler. Aynı şekilde plastik paletler kadar metal paletlerde maliye olarak pahalı olsalar da kullanım ömrü olarak oldukça uzun bir kullanıma sahiptir. Yine taşınacak olan ürünlere herhangi bir şekilde zarar oluşturabilecek bir madde ile bağlantı yapılmadığı için de hasar meydana getirme olasılıkları da oldukça düşüktür. Plastik paletlerin en çok tercih edildikleri alanlar ise kapalı ve otomasyon sektörleridir.

Paletler ne işe yarar?

  • Hızlı ve pratik bir taşınma sağlar.
  • Zamandan tasarruf sağlar.
  • İnsan gücünü en aza indirir.
  • Kaza riskini ortadan kaldırır.
  • Ürünlerin kolayca muhafaza edilmesini sevk işlemlerini hızlandırır
  • Ambalajlama işlemlerinin minimum oranlara indirgenmesini sağlar.

Paletlerin üzerindeki Harflerin Anlamları nelerdir?

EPAL:

Üretimi yapılan paletlerin özelliklerini vurgulayan  Avrupa da EPAL adı verilen “Avrupa Paletçiler Derneği “  tarafından ortaya çıkartılan ve standartlara belirtilen ölçülere uygun paletlerdir.

ISPM15:

Ahşap ambalaj ile çalışan firmaların palet kullanımı sırasında talep edilen zararlı böcek oluşumlarına karşı alınmış önlemleri belirten kodlama sitemidir.

EURO:

Kaliteli dayanıklı ve uzun süre kullanım garantisi bulunan, onarım yapılabilen ve tekrar tekrar kullanılma garantisi bulunan paletlerin üzerinde bulunan kodlama ise Euro şeklinde olmaktadır.

Teklif Alın