İkinci el ve sıfır paletler için fiyat teklifi alın
İhtiyacınıza özel palet ve sandıklar için firmamıza bilgilerinizi gönderin, en kısa sürede fiyat teklifini alın

Euro Palet

Tüm ahşap sandık ve palet ihtiyaçlarınız için bizi arayın. (212) 435 00 57 veya (532) 433 62 53

Euro palet, uluslararası demir yolları birliği tarafından belirlenen kriterlere göre imal edilmiş palet çeşididir.

Euro Palet Nedir?

Euro palet, ahşap palet gibi ahşaptan imal edilmiş palet çeşididir. Ancak ahşap palete göre bazı kriterleri bulunmaktadır.

Uluslararası ticarette, bir ülkeye ait zararlı canlıların başka bir ülke topraklarına girmesini engellemek amacıyla ve palet çeşitliliğini minimuma indirmek amacıyla euro palet ile yük taşımacılığı yapılmıştır.


Euro paletin diğer tahta paletlerden ayıran en belirleyici özelliği kurutulmuş kereste kullanılmasıdır. Kurutulmuş kereste kullanılmasındaki amaç, paletin ahşabında küflenme ve mantar oluşumunu engellemektir. Bu standartlar sağlandıktan sonra euro palete standartlara uygun olduğuna dair damga vurulur.

Euro Palet Ölçüleri

  • Euro palet ölçüsünde, paletin yüksekliği 12 mm ile 15 mm arasında değişebilmektedir.
  • 12 mm – 15 mm arasında herhangi bir yükseklikte olabilir bu ölçüler arasında olması uluslararası standartlara uygundur.
  • Euro palet ölçülerinde yükseklik dışında en ve boy ölçüleri üç şekilde olabilir.
  • 800 mm x 1200 mm ölçülerinde olan euro paletler standart euro palet ölçüsüdür. En çok kullanılan euro palet çeşitlerindendir.
  • 1000 mm x 1200 mm ebatlarına sahip euro palet ölçüleri ise orta tip palet çeşitleridir.
  • 800 mm x 600 mm değerlerinde olan euro palet ölçüleri ise ince tip euro palet olarak geçmektedir.
  • Euro palet standartlarından biri de 78 – 80 çivi özel bir düzenle çakılmaktadır.
  • Euro palet ölçülerinden biri de ağırlığıdır. Euro palet ağırlığı 25 kg ile 35 kg arasında değişebilmektedir.
  • Euro paletin ortalama hacmi 45,234 dm³ olmaktadır.

Euro paletlerin yapımında çam veya köknar ağaçları kullanılmaktadır. Euro paletin ortaya çıkması demiryolu taşımacılığı dönemlerinde başlamaktadır. Avrupa demiryolları birliği, dünya demiryolları birliği nezdinde belli standartlar getirerek euro palet ölçülerini ortaya çıkarmıştır.

İkinci El Euro Palet

İkinci el euro paletler sıfır paletlere göre daha ekonomik olduğu için sık tercih edilmektedir. İkinci el euro palet, kullanılan sıfır paletlerin hasar görmesi ya da bir işletmenin kapanması sonucu ortaya çıkan paletlerdir. Hasar gören euro paletler onarılıp sıfır palet gibi kullanılabilmektedir.

Firmamız her türlü ikinci el euro palet alım satımı yapmaktadır. Bütçenize en uygun fiyatlarla sıfır kalitesinde ikinci el euro palet satışlarımız bulunmaktadır.

Euro Palet Fiyatları

Euro palet fiyatları bazı kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Euro palet için kullanılan hammadde genellikle yurtdışından ithal edilmektedir.

Yerli kereste de kullanılır ancak ithal kereste daha çok tercih edildiği için ithal keresteden yapılan euro paletlere talep daha fazla olmaktadır. Kereste fiyatlarının değişkenliği döviz ile ilgili olduğu için euro palet fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir.

Euro palet fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Taşımacılık sektöründe ambalajlı ürünlerin kolay bir şekilde bir yerde n başka bir yere kolaylıkla taşınmasını sağlayan forklift  gibi özel taşıma araçlarıyla taşıma imkan sunan Euro palet, Avrupa Palet Birliği tarafından belirtilmiş standartlara uygun üretilmiş palet çeşitleridir. Kurutulmuş ahşap kullanılarak hazırlanan Euro paletler, uzun yıllar dayanıklılık gösteren mantar oluşumunun yaşanmadığı özel palet çeşitleridir.

Sizlerde ihtiyaç duyduğunuz palet ihtiyaçlarınızda uluslararası standartlara sahip Euro palet ile işinizi kusursuzca yerine getirmek isterseniz yeni ürün isterseniz ikinci el Euro paletlerimizden yararlanabilirsiniz. Bütçenize uygun çeşitli ürün alternatiflerimiz ile minimum masraflarla işinize çözümler bulabilirsiniz.

İstanbul palet olarak firmamız, uzun yıllardır palet sektöründe başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’nin ihtiyaçlarını en ekonomik biçimde karşılamaktadır. Sınırsız stok kapasitesi il e ihtiyaç duyduğunuz sayıda paleti gün içerisinde kolayca temin edebilirsiniz.

Euro palet ihtiyaçlarınızın dışında, ahşap, plastik, tahta, ikinci el palet, ihracat sandığı gibi farklı palet çeşitlerini de stoklarında bulunduran firmamız, işinize özel farklı çözümler sunan palet çeşitlerini en zengin alternatifleri ile siz değerli müşterilerimizin satışına sunmaktadır.

Euro palet çakım işlemleri tam otomatik, son teknoloji sistemleri ile gerçekleştirilmektedir

Sizlerde mutlaka Euro palet ile işinizi yerine getirmek durumunda olduğunuzda maliyetsiz bir şekilde istediğiniz ebatlarda tüm palet çeşitlerini kolayca bulabileceğiniz İstanbul palete uğramayı ihmal etmeyin.

Teklif Alın