İkinci el ve sıfır paletler için fiyat teklifi alın
İhtiyacınıza özel palet ve sandıklar için firmamıza bilgilerinizi gönderin, en kısa sürede fiyat teklifini alın

İhracat Sandığı

Tüm ahşap sandık ve palet ihtiyaçlarınız için bizi arayın. (212) 435 00 57 veya (532) 433 62 53

İhracat sandığı; özellikle uluslararası ticarette kullanılan sevkiyatı yapılan ürünün korunmasını ve nakliyat sırasında kolaylık sağlaması için kullanılan bir araçtır.

İhracat Sandığı Nedir?

Avrupa Birliği standartlarında üretilen ihracat sandıkları bazı kurallar çerçevesinde yapılmalıdır. Bu kurallar Avrupa Birliği ülkelerinin aralarında yaptıkları ticaret için geçerlidir.

Avrupa Birliği’nin ihracat sandıkları için belirlediği kriterlerden biri; ihracat sandığının çam ağacından yapılmasıdır. Çam ağacından yapılan ihracat sandıkları daha dayanıklı olmaktadır. Çam ağacı dayanıklı ve esneyebilen bir ağaç olduğu için, çam ağacından yapılan ihracat sandıkları, ürünlerin nakliyesi sırasında ürünlerin zarar görmesini engeller.

İhracat sandıkları imalatından uygulanacak diğer bir kural ise nem oranıdır. Yine Avrupa Birliği’nin belirlediği standartlara göre ihracat sandıklarında bulunan nem oranı %20 – %25 arasında olmalıdır. Nem oranı daha düşük olursa, ihracat sandığının yapıldığı ağaç nakliye sırasında kırılabilir. Nem oranı yüksek olursa, ihracatı yapılan ürünün nemden zarar görmesi söz konusu olabilir.

İhracat sandığı ölçülerinde belli bir standart yoktur. Firmaların ihtiyaçları doğrultusunda farklı ölçülerde ihracat sandıkları üretilebilir.

İhracat sandıkları bölmeli olarak da yapılabilmektedir. İhtiyaç doğrultusunda birden fazla bölme yapılabileceği gibi bölmesiz de üretilmektedir.

İhracat Sandığı Özellikleri

  • İhracat sandıkları dayanıklı ve uzun ömürlü olan çam ağacından yapılmaktadır.
  • İhracat sandıkları ihtiyaç durumuna göre bölmeli olarak yapılabilmektedir.
  • İhracat sandıkları çam ağacından yapılmasının yanı sıra kenarlarının orta kısmına denk gelecek ve destek amaçlı çamdan keresteler de bulunmaktadır.
  • İhracat sandıkları; transpalet, forklift veya vinç ile kolaylıkla taşınabilir.
  • İhracat sandıkları ürünlerin taşınmasını kolaylaştırdığı gibi ürünlerin zarar görmesini de engeller.

İhracat Sandığı Fiyatları

İhracat sandığı fiyatları, sandığın ölçülerine göre farklılık göstermektedir. İhracat sandığı üretilip stoklarda bekletilen sandık türlerinden değildir. Çünkü her firmanın farklı ölçülerde ihracat sandığına ihtiyacı olmaktadır.

Sandığa ihtiyacı olan firma en uygun ölçüleri belirterek sipariş verebilirler. Firmamız her türlü ihracat sandığı üretmektedir. İhracat sandığı fiyatı hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

Teklif Alın