İkinci el ve sıfır paletler için fiyat teklifi alın
İhtiyacınıza özel palet ve sandıklar için firmamıza bilgilerinizi gönderin, en kısa sürede fiyat teklifini alın

Ahşap Palet (Tahta Palet)

Tüm ahşap sandık ve palet ihtiyaçlarınız için bizi arayın. (212) 435 00 57 veya (532) 433 62 53

Ahşap palet, yük taşımacılığında kullanılan ve isminden de anlaşılacağı gibi ahşaptan imal edilmiş palet çeşididir.

Ahşap Palet Nedir?

Ahşap palet, çam ve kavak ağaçlarından imal edilmiş belli ölçülere sahip paletlerdir. Yük taşımacılığında hızlı ve pratik taşıma yapılabilmesi için ahşap palet kullanılması gerekir. Palet yükün taşımasını sağlamaz, sadece yük taşımacılığında kolaylık olsun diye kullanılan bir araçtır.

Çam ve kavak ağaçlarının kerestelerinin belli ölçüler ile bir araya getirilmesi ile tahta palet elde edilir. Farklı tahta palet çeşitleri bulunmaktadır. Ancak tüm tahta paletler alt kısmında 10-15 cm boşluklar olacak şekilde imal edilir. Bu sayede trans palet veya forklift ile kolayca taşınması sağlanır.

Ahşap Palet Ölçüleri

Ahşap palet ölçüleri farklılık gösterebilmektedir. Ancak ahşap palet ölçülerinde uluslararası ticaret için 80×120 cm ölçüler daha çok kullanılmaktadır. Uluslararası ahşap palet ölçülerinde bu değerin belirlenmesi, ticaret için kullanılacak araçlarda maksimum yer kaplanması sağlanmaktadır.

Palet ölçülerinde her zaman 80×120 ebatları kullanılmaz. Özel ölçülerde kullanılabilmektedir. Müşterilerin ihtiyacına göre firmamız farklı ölçülerde ahşap palet imalatı yapmaktadır.

İkinci El Palet

İkinci el palet, sıfır palet fiyatlarına göre daha ekonomik olduğu için çok sık tercih edilmektedir. 2. El palet, tek seferlik ya da bir süreliğine kullanılan paletlerin artık ihtiyaç olmamasından dolayı satılması ile ortaya çıkar.

2 el paletler de yıpranmalar söz konusu olabilir. Yük taşıma sırasında 2 ci el paletlerin kerestelerinde kırılmalar söz konusu olabilir. Ufak tefek ikinci el palet sorunları kısa sürede tamir edilerek sorunsuz kullanımı sağlanabilir. Ancak ciddi hasar almış 2 el palet söz konusu olduğunda hurda palet sınıfına girer ve parçaları kullanılarak yeni ahşap palet yapılır.

Firmamız, her türlü 2 el palet alım satımı yapmaktadır. Kırılmış veya hasar görmüş ikinci el paletler onarılarak tekrar kullanılacak duruma getirilir.

Ahşap Palet Fiyatları

Palet fiyatları kullanılan malzemeye, yapılan kaliteli işçiliğe, palet ölçülerine ve palet tipine göre farklılık göstermektedir.

Ahşap palet fiyatları, kullanılan kerestenin türüne göre farklılık gösterebilir. Çam veya kavak ağaçları arasında farklılık olduğu için fiyatları da etkilemektedir. Palet fiyatlarında bir diğer etkileyici unsur ise yapılan işçiliktir. İşçiliğin kaliteli olması ahşap paletin ömrünü etkileyen bir etkendir.

Palet fiyatlarında bir diğer belirleyici kriter ise ahşap palet ölçüleridir. Ahşap palet ölçüleri isteğe göre özel ölçülere sahip olabilmektedir. Ahşap palet ölçülerinin değişmesi kullanılan malzemenin artmasına veya azalmasına sebep olur bu durum da palet fiyatlarını etkilemektedir.

Paletin tipi de palet fiyatlarını etkileyen bir unsurdur. Çift taraflı palet ile tek taraflı palet arasında malzeme farkı olur bu durum da ahşap palet fiyatlarını etkileyen bir durumdur.

Firmamız ile iletişime geçerek ve vereceğiniz ölçülere göre palet fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Teklif Alın